"ЭРДМИЙН ГЭГЭЭ"-10e ангиас... : 2007-2008 оны ААШТ-ний талаар

2007-2008 оны ААШТ-ний талаар

За нэтээр яавж байгаад аймгийн хүүхдийн бага наадмын талаар сонин сонслоо.  Гэхдээ 2007-2008 он байна лээ.

Өмнөговь Аймгийн хүүхдийн спортын III бага наадмын хүрээнд өсвөрийн тамирчдын дунд ширээний теннис, сагсан бөмбөг, тэшүүр, чөлөөт бөхийн аймгийн АШТ болж өнгөрчээ. Сагсан бөмбөгийн тэмцээнд 32 багийн 250 гаруй тамирчин сурагчид өрсөлдөв.

Охид:1.

П.Ашигбаяр ахлагчтай “Эрдмийн гэгээ” сургууль

2.Урангоо ахлагчтай I сургууль

3.Энхдэлгэр ахлагчтай Ханхонгор сумын баг

Хөвгүүд:

1.Ш.Галтхүү ахлагчтай I сургууль

2.Б.Содномцэрэн ахлагчтай “Эрдмийн гэгээ” сургууль

3.Б.Бат-Эрдэнэ ахлагчтай III сургууль Эрэгтэй шилдэг тоглогчоор I сургуулийн Ш.Галтхүү, эмэгтэйчүүдээс “Эрдмийн гэгээ” сургуулийн Отгонтуяа нар шалгарлаа.

Ширээний теннис

Эмэгтэй ганцаарчилсан:

1.Б.Мөнхсайхан

2.Н.Алтанзул (хоёул I сургууль)

3.А.Мөнхзаяа (III сургууль)

Эрэгтэй ганцаарчилсан:

1.Б.Очир

2.Ш.Сугирбаян (хоёул “Эрдмийн гэгээ”)

3.Мөнх-Өлзий (I сургууль)

Эмэгтэй хос:

1.Мөнхзаяа, Алтанзул

2.Мөнхсайхан, Бямбадэлгэр

3.Отгонжаргал, Заяа

Эрэгтэй хос:

1.Алтанзам, Мөнх-Өлзий

2.Очир, Сугирбаян

3.Батжаргал, Ганбаяр

Холимог хос:

1.Батжаргал, Бямбадэлгэр

2.Алтанзам, Мөнхсайхан

3.Сугирбаян, Мөнхзаяа

Байгууллагын дүн:

1.I сургууль

2.II сургууль

3.III сургууль

Чөлөөт бөх Хөвгүүд.

29 кг: 1.Занабазар (Баян-Овоо) 2.Золбаяр (Ноён) 3.Энхбаяр (Баян-Овоо)

34 кг: 1.Өлзийбат (I сургууль) 2.Бадраа (Ноён)  3.Уламбаяр (Цогт-Овоо)

38 кг: 1.Бадамдорж (III сургууль)  2.Бархас (Цогтцэций)    3.Оюунбаатар (Жаргалсүрэн, Цогт-Овоо)

42 кг: 1.Алтангарьд (Баян-Овоо) 2.Энхбилэг (Ханхонгор)    3.Алтанбагана (Баяндалай)

46 кг: 1.Лхагвадорж (Баяндалай)   2.Ууганбаяр (Ханхонгор)    3.Адъяа (Баяндалай)

50 кг: 1.Наранхүү (III 11 жил) 2.Алтанхуяг (I-р 11 жил) 3.Хосбаяр (Баян-Овоо)

54 кг: 1.Батмагнай (Баян-Овоо) 2.Идэрцог (I-11 жил) 3.Мөнх-Оргил

58 кг: 1.Энхболд (III-11 жил) 2.Эрдэнэ-Очир (Ханбогд) 3.Цогтсайхан (Баян-Овоо)

63 кг: 1.Анхбаяр (I-11 жил) 2.Түвшинбаяр (Баян-Овоо) 3.Наранбадрах (Ханбогд)

Охид. 38 кг: 1.Ганчимэг (Мандал-Овоо) 2.Бадамханд (Номгон) 3.Уугантуяа (Ноён)

42 кг: 1.Сарантуяа (Ханбогд) 2.Уртнасан (Хүрмэн) 3.Эрдэнэцэцэг (I-11 жил)

46 кг: 1.Туяажаргал (Баяндалай) 2.Булган (Хонгор) 3.Чулуунцэцэг (Хүрмэн)

50 кг: 1.Ганбаяр (Ханхонгор) 2.Буянцэцэг (Номгон) 3.Шүрмэнчимэг (Манлай)

54 кг: 1.Энхтүвшин (Ханхонгор) 2.Удвалцэцэг (Ханбогд) 3.Ууганбаяр (Сэврэй)

Тэшүүр 15-16 нас. Эр: 1.Б.Очир 2.Наранбаатар (хоёул II сургууль) 3.Мөнхбаяр (Манлай сум)

Эм: 1.Д.Мөнхтуул (III сургууль) 2.Т.Алтантуяа (Баяндалай) 3.Д.Мөнхбархас (III сургууль)

17-18 нас. Эр: 1.У.Батбүрэн (Номгон сум) 2.Д.Мөнхжаргал (Баяндалай сум) 3.Э.Энхбаяр (III сургууль)

Эм: 1.Нандинцэцэг (Номгон) 2.Н.Отгонцэцэг (I сургууль) 3.Б.Болорчимэг (Номгон)

start=-100 , cViewSize=50 , cPageCount=0

Сэтгэгдэлгүй байна

null

Сэтгэгдэл үлдээх



(нийтэд харагдахгүй)

(оруулах албагүй)
(HTML синтакс зөвшөөрөгдөөгүй)


(Зурган дээрх тоог оруулна уу)